Atrakcje w Pucku

Atrakcje turystyczne

Mapa gminy Puck - Rzucewo

Puck to bardzo piękna, spokojna miejscowość położona w województwie pomorskim, nad samą zatoką Pucką, między Władysławowem a Rewą.

17000-bk-1380647727Puck oferuje pięknie zagospodarowany teren, mnóstwo zieleni, atrakcji i zabytków. Jest to świetne miejsce do serfowania, opalania się oraz wszelkich zabaw nad wodą.

Puck był miejscem zaślubin z morzem, pamiątką tego jest pomnik generała Hallera i pomnik zaślubin z powiewającą polską flagą, przy ulicy Żeglarzy, w porcie rybackim.

Atrakcje w Pucku i okolicy

W Pucku zobaczyć można niesamowity odnowiony Rynek, na którym pełno jest starych, zabytkowych kamienic, fontanna, ławeczki do posiedzenia, a latem przygrywa lokalny artysta. Odbywają się też tutaj koncerty z prawdziwego zdarzenia.

Blisko stąd do morza, Trójmiasta oraz na Hel. Doskonałe trasy rowerowe (ścieżka rowerowa o długościponad 40 km wokół Zatoki Puckiej, rozpoczyna się tuż po wyjściu z budynku), kawiarenki i restauracje, a także przystań jachtowa (nowoczesna marina i szkoła windsurfingu).

– Molo w Pucku – drewniane molo licznie przyciąga turystów, a wchodzi się na nie wprost z deptaka, na molo uwagę zwraca drewniana tawerna

– Muzeum Ziemi Puckiej, Plac Wolności 28 – mieści się w zabytkowych obiektach – domu przy ul. Wałowej (dawnym szpitalu) oraz w zabytkowej kamieniczce przy pl. Wolności 28 (północna pierzeja Rynku). Prezentowane są tutaj ciekawostki historyczno-archeologiczne. Etnografia prezentowana jest w Skansenie, w obrębie którego mieści się domostwo, zabudowania gospodarcze oraz studnia, wozownia, gołębnik, pasieka, wędzarnia i piec chlebowy

– Groty Mechowskie (58/ 673-16-55) – jedyna tego typu w Polsce i w Europie Północnej jaskinia, osobliwość geologiczna udostępniona do zwiedzania. Powstała w osadach wodnolodowcowych najmłodszego zlodowacenia, poprzez wymywanie piasku, dlatego jest nietrwała, w przeciwieństwie do jaskiń krasowych. Z tego powodu, aby zapewnić bezpieczeństwo turystom, trasa zwiedzania jest bardzo krótka, najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce!

– pałac Below w Sławutówku

– zamek Jana III Sobieskiego w Rzucewie

– Kościół Św. Piotra i Pawła w Pucku – najstarszy i najcenniejszy budynek w mieście, monumentalna świątynia o potężnej bryle z niską wieżą widoczna jest z dużej odległości

– Kamieniczki mieszczańkie, ul. Wolności (Rynek) – XIX i XX-wieczne zabytki, których niektóre fragmenty pamiętają jeszcze wcześniejsze wieki

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Ocean Park we Władysławowie

 7.9 km

Zamek w Rzucewie

 4.9 km

Molo w Jastarni

 16.8 km

Zamek w Krokowej

 17.1 km

Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze

 14.6 km

Pałac w Wejherowie

 17.4 km